Kategoriler: Dualar

Baş Ağrısı İçin Dua: En Tesirli Çözüm

Baş ağrısı, günlük hayatı olumsuz bir şekilde etkileyen detayların başında yer alıyor. Baş ağrısının sık sık olması da da bu olumsuzluğu daha fazla yaşanmasına neden oluyor. Ağrının şiddetine göre ise bu durum daha da çekilmez bir hale gelebiliyor. Baş ağrısını gidermek için birçok farklı yöntem söz konusu. Ancak baş ağrısını manevi yönlere sarılıp gidermek istiyorsanız baş ağrısı için dua okumak en etkili çözümler arasında. 

İslam’a göre bize gelen her iyi ve kötü şey Allah’tan gelir. Yine şifada O’ndan gelir. Baş ağrısı için dua okumakta özellikle migrene bağlı oluşan o şiddetli ağrıların giderilmesine en büyük yardımcı olacak şeylerden biri. Biz de bu yazımızda sizler için baş ağrısı duası hakkındaki her şeyi bir araya getirdik. Hayırlı okumalar.

Baş Ağrısı İçin Dua Nasıl Okunur?

Baş ağrısı duası okumadan önce yapılması gereken birkaç nokta söz konusu. Öncelikle baş ağrısı duasını okumadan önce sakin ve ses olmayan bir ortama ya da odaya geçmeniz oldukça önemli. Böylece ortamın dingin yapısı manevi yanınızı güçlendirip, okuduğunuz baş ağrıs duasının daha tesirli olmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, baş ağrısı için dua okuduktan sonra ellerinizin arasına başınızı alıp Peygamber Efendimizin Okuduğu Şifa Duasını okuyabilirsiniz, okumak için tıklayın. Bu da daha hızlı bir şekilde baş ağrısının hafiflemesine yardımcı olacaktır. 

Baş Ağrısı İçin Dua – Arapça

”Bismillahirrahmanirrahim,

Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari.

Sadak allah ül azim.”

Bu duayı başı ağrıyan kişinin günde 5 defa okuması durumunda ağrılarının hafifleyip tamamen gideceğine inanılmaktadır. Birçok din aliminin kitabında da baş ağrısı için en tesirli dua olarak bu dua verilir. 

Baş Ağrısı İçin Dua – Türkçe Meâli 

Büyük Allah’ın adıyla, fışkıran damarın kötülüğünden ve ateşli hararetinin şerrinden yüce Allah’a sığınırız.

Migren İçin Baş Ağrısı Duası

Baş ağrısının en şiddetli yaşandığı durum çoğu insan için migrendir. Migren ağrılarının hafifletip kurtulmak için ise aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz. 

“Bismillahirrahmanirrahim,

Rabbenâ etmim lenâ nûranâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey’in kadîr.

Sadak allah ül azim.”

Bu duayı ise 5 defa üst üste okuyup biraz dinlendikten sonra tüm migren ağrılarının geçtiğine inanılır.

Baş ağrısı için okunan bir diğer dua ise Sababe Niyazı’nın okuduğu baş ağrısı duasıdır. Bu da migren duası olarak geçer ve oldukça faziletlidir. Bu duayı ise baş ağrısının olduğu zamanda en az 3 defa üst üste okumak gerekir. Sahabe Niyazı’ın baş ağrısı ve migren için okuduğu dua,

“Bismillahirrahmanirrahim,

Allahümme eşfi enteşşafi allehümme a’fintelmuaf.

Sadak allah ül azim.”

En Güzel Dualar