Kategoriler: Dualar

Diş Ağrısı için Dua

Diş ağrısı, insanların en fazla acı çektiği ağrıların başında geliyor. Öyleki birçok insan, diş ağrısının kabir azabı gibi olduğunu düşünmekte. Diş ağrısı, kişilere her zaman acı veriyor olsa da bilhassa, gece bastıran diş ağrısı uykuların kaçmasına neden oluyor. Böyle durumlarda ise her şeyin yaratıcısı yüce Allah’tan yardım istemek, tüm müslümanların yaptığı ortak bir harekettir. 

Diş ağrısı için dua okumak, acıların azalmasına ve rahatlamaya yardımcı olabilecek en güzel şeylerin başında gelir. Özellikle, diş doktoruna gitme durumunun olmadığı zamanlarda diş ağrısı için dua okuyarak, Allah’tan sağlık dilemek en temel şeylerin başında yer alıyor. Bir nevi şifa duası olan, diş ağrısı duasının okunduğu zaman kişilerin ağrılarını hafifleterek, onlara sağlık ve kuvvet verdiği inanılır. 

Bizde bu yazımızda sizler için diş ağrısı için okunması gereken duaları bir araya getirdik. 

Diş Ağrısı Duası

“Bismillahirrahmanirrahim,

Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sehâbi. Sun’allahillezî etgane kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.

Sadak allah ül azim.”

 

Diş Ağrısı Duası Türkçe Anlamı

“Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden yüce Allah’ın işidir bu. Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.”

Diş Ağrısı İçin Hangi Sureler Okunmalı?

Diş ağrısı duasının yanı sıra okunmasında yarar olan bazı sureler vardır. Ebu Beşir ile İmam Bakır arasında geçen sohbete göre, diş ağrısı geçen müminler diş ağrısı duasından önce ya da sonra Fatiha ve İhlas surelerini mutlaka okumalıdır. 

Fatiha Suresi

“Bismillahirrahmanirrahim,

Elhamdulillâhi rabbil’alemin Errahmânir’rahim Mâliki yevmiddin İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în İhdinessirâtal mustakîm Sirâtallezine en’amte aleyhim Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Sadak allah ül azim.”

İhlas Suresi

“Bismillahirrahmânirrahîm.

Kul hüvellâhü ehad, Allâhüssamed, Lem yelid ve lem yûled, Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Sadak allah ül azim.”

Peygamber Efendimizin Okuduğu Diş Ağrısı Duası

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), diş ağrısı için aşağıdaki duayı okumuştur.

“Bismillahirrahmânirrahîm.

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Sadak allah ül azim.”

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), bu duaya başlamadan önce, 3 kez besleme çeker ve duayı öyle okurmuş bu sayede duanın daha tesirli olacağına inanılır. 

Diş Ağrısı İçin Okunması Gereken Diğer Dua

Yukarıdaki duaların dışında Müslümanların, diş ağrısı için okuduğu bir diğer dua;

“Bismillahirrahmânirrahîm.

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Sadak allah ül azim.”

Bu duanın şifalı olmasın için duayı okurken, ağrıyan dişin üstüne elinin konması tavsiye edilir. 

Unutmayın diş ağrısı için her zaman öncelikle bir diş doktoruna başvurmalısınız.

En Güzel Dualar