Kategoriler: Dini Mesajlar

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi, mukaddes kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Kadir gecesinden İslam dünyası genellikle dua ve ibadetlere yönelik, yüce Allah’a şükrederler. Bu yıl Ramazan Ayının, 26.gününde kutlanacak Kadir gecesinde eller gökyüzüne açılır ve işlenen günahlar, yapılan hatalar için tövbeler edilir. Dua ve ibadet etmenin en hayırlı zamanı olan Kadir gecesinde aynı zamanda Müslümanlar, sevdiklerinin Kadir gecesini kutlamak için mesajlar atıyorlar.

Instagram, Twitter, Facebook ya da Whatsapp gibi sosyal ağlardan paylaşılan Kadir gecesi mesajları, sevdiklerimizin hayır duasını almanın en güzel yollarından biridir. Biz de bu yazımızda sizler için Kadir gecesinden gönderebileceğiniz en güzel mesajları bir araya getirdik. İşte sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel resimli, uzun Kadir gecesi mesajları, ister SMS olarak isterseniz de sosyal medyadan gönderebilirsiniz.

Kadir Gecesi Mesajları 2021

– Kadir geceniz nur ile dolsun, Allah’ım tüm dualarınızı kabul eylesin.

– Kadir gecesinden sonra günahlardan uzaklaşıp tövbelerin kabul olduğu, kalbi iman ile dolu olanların Allah yolundan ayrılmadığı günler olsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

– Bu gece ibadetlerin, duaların gecesidir. Duaların kabul olması, tövbelerin kabul olması dileğiyle, Allah’ım bu mübarek kadir gecesinde Sen, kullarını bağışla.

– Allah bizi kadir gecesini anlayanlardan ve yolundan ayırmayanlardan eylesin, amin.

– Mübarek kadir gecenizi kutlar, herşeyin dilediğiniz gibi olmasını temenni isterim. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Allah’ım sen hanemizden bereketi eksik etme, rızkımız eksiltme, kalbimize huzur, gönlümüze ferahlık ver. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

– Yüce Rabbim, Sen affedicisin, hatalarımızı affet. Bizi kendine layık kullardan eyle. Alnımızı secdeden, gönlümüzü senden ayırma. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek kadir gecesinde, alemlerin Rabbi olan Allah’ım, Sen bağışla bizleri ve dualarımızı kabul eyle. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Kadir gecesinde ettiğiniz tüm dualar, yağmurun bereketi gibi yağsın üzerinize. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Dertleriniz kum tanesinden küçük, sevinçlerinizin ise hiç eksilmediği günler sizin olsun. Mübarek kadir geceniz nur ve dua ile dolsun.

– Allah’ım bizlere bu gecede O’nun rızasını kazanacak gücü versin. Gönlümüzü Allah ve İslam sevgisinden ayırmasın. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Yüreklerimizden umutların ve Allah sevgisinin eksik olmadığı günler yaşat bize Rabbim. Sen bizlere güç, kuvvet ihsan eyle. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Bir saniyesinin bin asra bedel olduğu bu mübarek Kadir gecesinde, kalpleriniz ilahi esintiler ile dolsun. Kadir gecesinde, dualar ile birleşmek dileğiyle.

– Her kim ki kadir gecesinde erdemine ve sevabına tüm kalbiyle inanıp dua eder, af dilerse, Allah onun bütün günahlarını bağışlarmış. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Dünyanın tüm nimetleri ve bereketi sizde daha fazla olsun. Hayattan beklediğiniz her şey bu mübarek kadir gecesinde kabul olsun.

– Bu gece bin aydan daha hayırlı olan, bir saniyesi bir ömürden daha hayırlı olan en özel gece kadir gecesi. Kadir gecesinde okuduğunuz dualar kabul olsun, günahlarınız affolsun.

– Kadir geceniz mübarek olsun, bu gecenin bereketi, nuru üzerinizden eksik olmasın.

– Bu gece ellerinizi her zamankinden daha çok açın, bu gece dualarınızı her zamankinden daha fazla okuyun. Yolunuzun aydınlık olması dileğiyle, kadir geceniz kutlu olsun.

– Gönlünüze huzur serilsin, kalbinize mutluluk dolsun, bütün istekleriniz gerçek olsun. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Kalpler, Allah sevgisini yaşatmak için vardır, İnsanlar vardır sevgiyi paylaşmak için. Mübarek kadir gecesini herkes için hayırlı olsun.

– Allah’ın adıyla başladığınız her iş rast gitsin, doğruluktan ayırmasın. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Allah sevgisi bu mübarek gecede içinize dolsun, alnınız secdeye varsın, dilinizden Allah kelamı eksik olmasın. Hayırlı kandiller.

Uzun Kadir Gecesi Mesajları

– Kadir gecesi değer gecesidir, Müslümanların en güzel en hayırlı gecesidir. Bin aydan ve bir ömürden daha hayırlıdır bu gece. Ellerin semaya açıldığı, gözlerin Allah kelamı ve Kur-an ile yaşardığı, kalplerin huzurla dolduğu Kadir gecesi mübarek olsun.

– Allah’ım sen bizleri her zaman hak yolunda tut. Mülke, paraya, dünya malına olan ihtiraslardan bizi koru. Senin yolundan ayırma, kalplerimizden imanı, İslam sevgisini eksik etme. Sen bizi bu mübarek kadir gecesinde koru Allah’ım.

– Allah’ım geçmişi de geleceği de Senden başkası bilemez. Şüphesiz senden başka bir ilah yoktur. Sen bizi geçmişte yaptığımız ve gelecekte yapacağımız her şey için bağışla. Bizi günahtan koru, Kadir geceniz mübarek olsun.

– Allah’ım sen bizleri, yolda durmadan koşan, her zaman Hakka yürüyenlerin yanında duran, içinde gam, keder, nefret biriktirmeyen sadece Allah ve İslam sevgisi ile dolu olan kullardan eyle. Dualarımızı kabul et, günahlarımızı affetme. Bu mübarek kadir gecesinde bize ihsanını bağışla.

– Allah’ım, kendi gayretlerimizin yanına senin inayetine de fevkalâde önem vermemizi sağla. Her hareketimizden razı ol, Senin yolundan şaşırtma. Senin isteklerine ve emirlerine her zaman önem vermemizi sağla. Birlik ve beraberlikten bizleri ayırma. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları her zaman bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kulun Rabbine en yakın olduğu bu mübarek kadir gecesinde kabul eylesin. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

– Allah’ım Sen bizleri her iki cihanda da aziz ve bahtiyar eyle. Biz kullarını cennetin ile ödüllendir, günahlarımızı bağışla. Kadir gecesi başta olmak üzere bizi hiçbir gün ve zamanda yolunda ayırma, bizi sapkınlarla yan yana getirme. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

– Borçlarımızdan, günahlarımızdan kurtulmak için bu gece ellerimizi kapatmayalım ve Allah için dua edelim. Allah’ım bağışlayıcı ve affedicisin, bizleri de affet, günahlarımızı temizle. Bu gece yürekler bir atsın, bu gece dualarınız kabul olsun. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Kur’an-ı Kerim’in bizlere nazil olduğu bu mübarek gecede Allah’ım sizleri ve ailenizi korusun. Bereket ve bolluk üzerinizde olsun, belalar ve dertler sizden uzak kalsın. Kadir geceniz mübarek olsun.

– Allah’ım sen bu gece kullarının dualarını duy, bize affını ve merhametini bağışla. Biz iyilikten ve hak yolundan asla ayırma. Tüm müslümanların kadir gecesinde bağışla Allah’ım. Kadir gecesi hayırlı ve mübarek olsun.

Resimli Kadir Gecesi Mesajları 2021

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

En Güzel Dualar