Kategoriler: Dualar

Kısmet Açma Duası Nedir?

Hayırlı bir kısmet bulup evlenmek, bir ömür boyu mutlu bir hayata sahip olmak birçok insanın ortak beklentileri arasında yer alır. Özellikle kendimize göre bir eş bulup, onunla tüm hayatı paylaşmanın vereceği huzurun düşüncesi bile içimizi rahatlatmaya yeter. Ancak hayallerimizdeki kısmet bulmak her zaman o kadar kolay olmuyor. Bilhassa her zaman hayalini kurduğumuz kişi ile karşılaşmayı beklemek canımızı sıkabiliyor ve kısmetim kapalı gibi düşünceleri akla getirebiliyor.

Bu yüzden birçok insan kısmetlerini açmak için farklı yollar deniyor. Ancak kısmet açmak için en sık tercih edilen yollardan biri kısmet açma duası. Yüce Allah’ın kudretinden yardım istemek için edilen kısmet duası ile kısmetinizi açabilir ve hayallerinize ulaşabilirsiniz.

İşte kısmetini açmak ve hayırlı bir eş, iş ya da aradığınız şeyi bulmak için okuyabileceğiniz kısmet duası;

Kısmet Açma Duası – Arapça

“Bismillahirrahmanirrahim,

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm.

sadak allah ül azim.”

Kısmet Duasının Türkçe Meali;

“O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, büyük kazançtır.”

Bilhassa bekar olup, kısmetinin açılmasını isteyen kişilerin okuması gereken kısmet duasını, hayırlı nasip bulana kadar her gün okumanız gerekmektedir. 5 vakit namaz öncesi, namaz dualarından sonra okunması gereken bu dua ile hayırlı bir kısmet bulabilir ve hayat boyu mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. 

Kısmet Açma Duası

Bunun dışında ise kısmet duası sonrasında her gün en az bir kez Ayet-el Kürsi ya da Talha Suresi okumanın da kısmetinizi açmaya yardımcı olacağına inanılır. Kısmet duaları sayesinde siz de hayalinizdeki insana daha hızlı bir şekilde Allah’ın yardımcı ile kavuşabilirsiniz. 

En Güzel Dualar