Kategoriler: Dualar

Özgüven Duası

Birçok insan özgüvenli olup, günlük hayatlarında yaptıkları birçok şeyi daha rahat ve kolay bir biçimde yapmayı diler. Ancak özgüven sahibi olmak, iş ve sosyal hayatta bu özgüveni göstermek her zaman kolay olmayabiliyor. Özgüvenli biri olabilmek için Allah’tan yardım istenir. İnsanlara her şeyi bahşedebilen Allah’tan daha özgüvenli olmayı istemek için özgüven duası okunur. Cesaret Duası ile birlikte okunabilecek özgüven duaları, kişiyi hem özel hem de iş hayatında daha başarılı, mutlu ve huzurlu biri haline çevirebilir.

Bizde bu yazımızla sizler için okunması gereken özgüven dualarını bir araya getirdik. Bununla birlikte, özgüven duasıyla beraber okumanızda fayda olan ve huzur sağlayacak sıkıntı duasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Özgüven Duası Okunuşu

“Bismillahirrahmanirrahim,

Bismillahihillezi, la yedurru, measmihi, şeyun fil ardi, ve la fissema, ve huves-semiul Alim.

Sadak allah ül azim.”

Türkçe Meâli

Allah’ın yüce ismine sığınana yerde ve gökte hiçbir şey zarar veremez! O, her şeyi işitir ve her şeyi bilir.

Okunması Gereken Diğer Özgüven Duaları

“Bismillahirrahmanirrahim,

Euzü bi kelimatillaha’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş-şeytani ve en yahdurun.

Sadak allah ül azim.”

Türkçe Meâli

Allahın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.

Özgüven Duası Nasıl Okunur?

Özgüven sahibi olmak için okumanız gereken duaları, sabah ve akşam olmak üzere günde toplam 10 kez okumanız gerekmektedir. Bununla beraber, duayı okuduğunuz zamanlarda dikkatinizin bozulmaması ve tamamen inanmış olmanızda tavsiye edilir.

En Güzel Dualar