Kategoriler: Dini Mesajlar

Ramazan Mesajları

Ramazan ayı, İslam dünyası için ayların en hayırlısı olarak bilinir. Hatta Ramazan ayı için 11 ayın sultanı ifadesi kullanılır. Dini değerlerin coşku ile yaşandığı bir dönem olan Ramazanda, kardeşlik, dostluk, paylaşma gibi duygular ön planda olur. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’a ayetlerin indirilmeye başlandığı dönem olan Ramazan ayında, Müslümanlarda en kutsal ibadetlerden biri olan oruç tutmaya başlar. İslam’ın beş şartından biri olan oruç, nefsi hakimiyeti öğreten ve alemlerin Rabbi olan yüce Allah’a şükür edebilmeyi sağlar

Affetme ve ibadet etme dönemi olan Ramazan ayında küsler birbirleriyle barışmak için barışma duaları okunur, kırgınlıklar son bulur ve Müslümanlar, birbirlerine hoş sürprizler yaparlar. İftar ziyaretleri, atılan ramazan mesajları ise bu sürprizlerin başında yer alır. Biz de bu yazımızda sizler için Ramazan ayında atabileceğiniz en güzel mesajları bir araya getirdik. Dostlarınıza ve sevdiklerinize Ramazan ayında en anlamlı jestleri yapmanızı sağlayacak mesajları ister metin olarak gönderebilirsiniz isterseniz de sesli mesaj ile kendiniz okuyabilirsiniz.

Kısa Ramazan Mesajları

– Ramazanın bereketi, bolluğu üzerinize yağmur gibi yağsın. Tüm İslam aleminin ve dostlarımın Ramazan ayı mübarek olsun.

– Arınmanın ve temizlemenin mübarek ayı olan Ramazan mübarek olsun, Sofralar bereketli ve sağlıklı olsun.

– Ramazanda kalpler iman ile gönüller Allah sevgisi ile dolsun. Edilen duaların kabul olduğu, huzurun ve mutluluğun eksik olmadığı bir Ramazan mübarek eyle bize Allah’ım.

– Semaya açılan ellerin imana erişeceği hayırlı bir Ramazan ayı ihsan eyle bize ey Rabbim!

– Ramazan ayını, sonsuz güzellikte sözlerle, en güzel dostuklarla geçirmeniz dileğiyle. Hoş geldin ya şehr-i Ramazan.

– Ömrümüzdeki kurtuluşun ve arınmanın ayı olan, pişmanlıklarından dönülüp, hataların düzeltildiği dönem olan 11 ayın sultanı Ramazan hoş geldin.

– Başlangıcında rahmet olan, ortasında ise merhamet ihsan eden, bittiğinde ise bu Müslümanları cehennemden uzak tutan ayların en güzeli Ramazan hoş geldin.

– Cennetin huzurunu evlere, sofralara taşıyan, iftarı ve sahuru bereketli kılan Ramazan ayı mübarek olsun.

– İslam’ın güzelliği yüzlere, dillere yansısın, gönüller saadet ile kalpler Allah ve Peygamber sevgisi ile dolsun. Ramazan-ı Şerif mübarek olsun.

– Ayların en mübareği olan Ramazan ayı, kalpleri sevgiliyle doldurmaya, imanı güçlendirmeye yardımcı olsun. Hayırlı Ramazanlar.

– Oruçlu kişinin her hareketi ibadettir, duası makbuldür, günahları ise affedilir. Ramazan ayı hayırlara vesile olsun.

Ramazan Kutlama Mesajları 2021

– Ellerin semaya, gönüllerin Allah’a, dillerin ise duaya yöneldiği ayların en hayırlısı Ramazan ayı hayırlara vesile olsun. Kalbinizden sevgi, sofranızdan bereket eksik olmasın, Ramazan ayınız mübarek olsun

– Sevgi güzel sözlerle ile söylenirse dua olur, dua alemlerin Rabbi Yüce Allah’a ulaşırsa hayırlara vesile olur, edilen her güzel duanın hayırlara vesile olması ve kabul olması dileğiyle, Ramazan ayı mübarek olsun.

– Ramazan ayı; vücudu sağlıklı ve bereketi bol olan yemeğe, ruhun ise az ile kanaat edip, ruhun ise kurtuluşu olan günahsız olmaya vesile olsun. Yüce Mevlamız bizi bu mübarek günlerde güzel ahlaktan, hoş sözden ve sevgiden ayırmasın, Hayırlı Ramazanlar.

– Allah her iki tarafta da biz kullarını mutlu & bahtiyar eylesin. Biz kullarını Cennetine alarak yüceltsin, komşumuz ise Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) olsun, gönüllerimize huzur, dostluklarımıza sadakat versin, Ramazan-ı şerifleriniz ise mübarek olsun.

– Yeryüzünden milyonlarca çiçek var ama gülün yeri başka. Milyarlarca insan var ama dostun yeri doldurulamaz. Milyarlarca ay var ama Ramazan ayı hepsinden daha mübarek hepsinden daha güzel. Ayların en mübareği olan Ramazan ayının gelişi hayırlara vesile olsun. Size ve sevdiklerinize bereketi, huzuru getirsin… Hayırlı Ramazanlar.

– Ramazan ayının bolluğu, bereketi gelsin evinize, kalbiniz huzur ve hoşgörü ile dolsun, etrafınızın ise kardeşlik ve dostluk ile dolu olacağı, dillerde duaların eksik olmadığı bir Ramazan ayı dilerim. Hoş geldin, 11 ayın sultanı Şehr-i Ramazan.

– Allah’ım bu mübarek Ramazan ayında gönüllerimizi huzurlu eyle, kalplerimizi iman ile doldur. Kimseyi muhtaç durumda bırakma, bizleri sevdiğin kullardan eyle, Cennetine kabul et. Hayırlı ramazanlar.

– Önce eller semaya açılır hakka uzanmak için: dillerden dualar dökülür O’nun duyması için, kalpler samimiyet ile O’na açılır. Sen de Allah için bu mübarek Ramazan ayında dua et, ibadetlerin en güzelini yap, Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun.

– Bereket, huzur ve mutluluk geldi hanelere, sofralara. Gönüller Allah sevgisi ile doldu. Camiler müminler ile, bu mübarek Ramazan ayında bizleri hak yolundan ayırma Allah’ım, herşeyin hayırlısı yalnızca senden gelir. Ramazan ayı mübarek olsun.

– İslam’ın beş temelinden biridir oruç tutmak. Bu mübarek Ramazan ayından oruç tutan, Sana şükredenleri, Sen’den başka ilah olmadığını dillerinden düşürmeyinlerin günahlarını affet yarabbim. Ramazan ayı mübarek olsun.

– Allah’ım, bizi bu yılda mübarek Ramazan ayına ulaştırdığın için sana şükürler olsun. Sen ki kalplerimizi iman ile doldurup, gönüllerimize huzur verensin, Sen tuttuğumuz oruçları kabul eyle, okuduğumuz duaları kabul et. Ramazan ayında bize zorluk yaşatma Allah’ım. Ramazan ayı hayırlara vesile olsun.

Ramazan Hadisleri

Ramazan oruç tutmanın ve ibadetlerin ne kadar mübarek olduğun anlatan Hadis-i şerifleri sizin için bir araya getirdik. İçinde bulunduğumuz dönemin ne kadar mübarek ve hayırlı olduğunu gösteren Hadis-i şerifler, aynı zamanda sevdiklerinize, dostlarınıza gönderebileceğiniz en hayırlı mesajlardan oluyor. Ramazan ayını anlatan hadisi şerifler;

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“İnsanın her amelinin sevabı yediye kadar katlanır.”

Allah buyurdu ki;
“Oruç bunun dışında. Çünkü o, benim içindir, onun ödülünü vereceğim. Çünkü o, şehvetini ve yemesini sırf benim için terk ediyor.”

“Oruçlunun iki sevinci vardır: İftar edince ve Rabbine kavuşunca.”

“Oruçlunun ağız kokusu, Allah katında misk kokusundan daha hoştur.”

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“Her kim, inanarak ve karşılığını yalnız Allah’tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağlışlanır.”
(Ebû Hureyre radıyallahu anh. Bûhârî)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“Yemek yiyip şükreden, oruç tutup sabreden gibi sevap alır.”
(Sinan radıyallahu anh. İbn Mâce)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“İnsanlar, iftarı acele yaptıkça, hayır üzerinde bulunurlar.”
(Ebû Hureyre radıyallahu anh. Bûhârî)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“Kim, hurma bulursa iftarını hurma ile açsın, bulamayan su ile açsın. Çünkü su temizdir.”
(Enes radıyallahu anh. Tîrmîzî)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“Kim bir oruçluya iftar verirse, oruçlunun sevabından hiçbir eksilmeksizin, oruçlunun sevabı gibi sevap alır.”
(Zed radıyallahu anh. Tîrmîzî)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem, iftar ederken şöyle derdi:
“Allahım, senin için oruç tuttum, senin rızkınla orucumu açtım.”
(Muaz radıyallahu anh. Ebû Dâvud)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu;
“Bu ay gelip çattı. Onun içinde bin aydan hayırlı olan Kadir gecesi vardır. Kim onun hayrından yoksun olursa, bütün hayırlardan yoksun olmuş demektir. Onunu hayrından yoksun olan, ancak saadetten payı olmayan kimsedir.”

“Mübarek Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da yalnızca Allah’tan bekleyerek oruç tutanların günahları affedilir.”
(Buhari)

“Ramazan ayından oruç tutarken ölen kimse, doğrudan Cennete girer.”
(Deylemi)

“Ramazan-ı şerif zamanı geldiğinde, Allah, meleklere, müminlere tövbe etmelerini emreder.”
(Deylemi)

“Ramazan bereket, bolluk zamanıdır. Allah, bu ayda, günahları bağışlar, duaları kabul eder. Bu ayın hakkını gözetin! Ancak Cehenneme gidecek olan, bu ayda rahmetten mahrum kalır.”
(Taberani)

“Namaz, sonraki namaza kadar; Cuma, sonraki Cumaya kadar; Ramazan ayı, sonraki Ramazan ayına kadar olan günahlara kefaret olur.”
(Taberani)

“Art arda üç gün oruç tutabilen kişinin, Ramazan orucunu tutması gerekir”
(Ebu Nuaym)

“Ramazan ayında ailenizin nafakasını bol tutun. Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama kadar sevaptır.”
(İbni Ebiddünya)

“Oruç kişi, namaz kılan kimse, mükâfatını kıyamette aklı kadar alır.”
(Hatib)

“Allahü teâlânın, gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve hiç kimsenin hayaline bile gelmeyen nimet dolu sofrasına, ancak oruçlular oturur.”
(Taberani)

“Gerçek oruç, sadece yiyip içmeyi değil, boş ve hayasızca sözleri de terk ederek tutulan oruçtur.” (Hakim)

Resimli Ramazan Mesajları

Ramazan Mesajları

Ramazan Mesajları

Ramazan Mesajları

 

 

 

 

 

 

En Güzel Dualar