Kategoriler: Dualar

Sevdiğine Kavuşma Duası

Her insan sevdiği kişiye kavuşmak, onunla hayırlı bir evlilik yapmak ister. Ancak bazen olumsuz durumlar olabilir ve aradaki sevgi ne kadar büyük olursa olsun ayrılıklar yaşanabilir. Ayrılık sonrasında ise Müslümanlar sevdiklerine tekrar kavuşabilmek için yüce Allah’a sığınır. Sevdiğine kavuşma duası ya da kısmet duası gibi dualar ile Allah’tan sevdiklerine kavuşmak için izin isterler.

Bizde bu yazımızda sevdiğine kavuşma duası hakkındaki tüm bilinmesi gerekenleri sizler için cevapladık. Hayırlı okumalar

Sevdiğine Kavuşma Duasını Kimler Okuyabilir?

Kavuşma duasını genellikle sevdiğinden ayrı düşmüş kişiler okur ve ilişkilerinin tekrar eski düzenine dönmesini dilerler. Öyleki birçok insan kavuşma duası ile sevdiklerien kavuştuğunu ve hayırlı bir kısmeti bulup evlendiklerini söylemektedir.

Fakat sevdiğine kavuşma duasını yalnızca çiftler okumaz. Vatan hasreti geçen, ailesini özleyen, evlat sahibi olmak isteyen ya da zararlı alışkanlıklardan kurtulup İslama uygun bir şekilde yaşamak isteyen herkes kavuşma duasını okuyabilir. Bununla birlikte, iş arayan kişilerde iş bulma duası niyetine yine sevdiğine kavuşma duasını okuyabilirler.

Sevdiğine Kavuşma Duası Ne Zaman Okunmalıdır?

Sevdiğine kavuşma duasını okumak için en ideal zaman olarak sabah namazı sonrası gösterilir. Namazdan sonra okunacak olan kavuşma duasının daha tesirli olduğuna inanılır. Ayrıca yatsı namazından sonrada kavuşma duası okunabilir.

Sevdiğine Kavuşma Duası Kaç Gün Okunmalı?

Bu duaya yönelik en fazla sorulan şeylerin başında kaç gün okunması gerektiği yer almaktadır. Din alimlerinin ifadelerine göre, sevdiği kişiye kavuşmak isteyen birisi, sevdiğine kavuşma duasını en az 1 hafta boyunca her gün okumalıdır.

Sevdiğine Kavuşma Duası Kur’an’da Geçiyor Mu?

Tevbe Suresi 71. Ayet, sevdiğine kavuşma duası olarak okunmaktadır. Kısacası, bu dua Kur’an-ı Kerim’de yer almaktadır.

Sevdiğine Kavuşma Duası Abdestli Mi Okunmalı?

Kavuşma duası, Kur’an-ı Kerim’de yer alan bir dua olduğu için okunmadan önce abdest alınması mutlaka tavsiye edilir. Bununla birlikte, dualardan önce abdest almak ibadeti daha güzel kılan detaylardan biridir. Ancak abdest alma imkanına sahip olmadığınız bir durumda iseniz abdestsiz de bu duayı okuyabilirsiniz.

Sevdiğine Kavuşma Duası Arapça Nasıl Okunur?

“Bismillahirrahmanirrahim,

Vel mü’minune vel mü’miratü ba’duhüm evliyaü ba’d ye’mürune bil ma’rufi ve yenhevne anil münkeri ve yükıymunes salate ve yü’tunez zekate ve yütıy’unellahe ve rasuleh ülaike se yerhamühümüllah innellaha azızün hakım.

Sadak allah ül azim.”

Sevdiğine Kavuşma Duası Türkçe Meâli

Mümin erkek ve mümin kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar. Namazı dosdoğru kılar, zekâtı verirler. Allah’a ve Resûlüne itaat ederler. İşte bunlara Allah merhamet edecektir. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

En Güzel Dualar