Kategoriler: Dualar

Siğil Duası Nedir? Nasıl Okunur?

Siğil, insanların en fazla yaşadığı deri rahatsızlıkları arasında yer alıyor. Tıbbi yöntemler ile tedavisi mümkün hale gelen siğiller, görüntüleri ile insanları genellikle rahatsız ederler. Birçok farklı türde görülen siğiller, en basit anlamıyla deri dezenformasyonu olarak bilinir. Genellikle ilaç tedavisi ile kurtulmak mümkün olsa da dua ederek de hem maneviyatı geliştirmek hem de sağlık duası olarak şifa duası okunabilir. 

Siğil Nedir?

Siğil, başlıca el ve yüzde olmak üzere vücudun her yerinde görülebilecek olan bir çeşit deri hastalığıdır. Papillom virüsünün vücuta girip orada kalıcı bir hale gelmesi ile oluşan siğiller, kısa sürede daha da artarak rahatsız bir görüntüye bürünebilir. Bilhassa bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde siğil sayısı çok daha hızlı bir şekilde artış gösterir. 

Siğil Tedavisi

Siğil rahatsızlığının geçmesi için öncelikle uzman bir dermatolog ile görüşülmesi şarttır. Başlanacak ilaç tedavisi ile de bağışıklık sisteminize bağlı olarak siğillerden kurtulabilirsiniz. Ancak siğilden kurtulmak için ilaç ile beraber siğil duası okumanın da oldukça büyük bir etkisi olduğuna inanılır. Ancak siğil duasını okumadan önce yerine getirilmesi gereken bazı şartlardır vardır. Biz de bu yazımızda sizin için siğil duasına yönelik tüm bilgileri bir araya getirdik. 

Siğil Duası Nasıl Okunur?

Siğil duasına başlamadan önce mutlaka abdest alınması gerekmektedir. Abdest bir şekilde siğil duası okunduğu zaman istenilen zaman şifanın bulunamayacağı söylenir. Bununla birlikte, siğil duası okuduğunuz yerde tek olmaya özen gösterin. Bu sayede dikkatiniz dağılmaz ve kolaylıkla siğil duası okuyarak, alemlerin rabbi Yüce Allah’tan şifa dileyebilirsiniz. 

Kaç Kere Okunmalıdır?

Siğil duasının istenilen şifayı vermesi için ise haftada en az 3 defa okunması tavsiye edilir. Kılınan vakit namazlarından sonra okunabilecek olan siğil duası ile bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. 

Siğil Duası Arapça

“Bismillahirrahmanirrahim,

Em ebremu emren fe inna mübrimün.

Sadak allah ül azim.”

Siğil Duası Türkçe Meali

“Yoksa onlar kesin karar mı verdiler? Biz de kesin kararlıyız!.”

Peygamber Efendimizin Okuduğu Siğil Duası

“Bismillahirrahmanirrahim,

Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.

Sadak allah ül azim.”

Türkçe Meâli

“Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım, bendeki siğiller küçült.”

Rivaye göre, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V)’ın eşinin üzerinde siğil çıkmasından sonra, efendimiz eşine yukarıdaki duayı okumasını söylemiştir ve bunun üzerine siğiller gitmiştir. 

Ancak ne olursa olsun siğil gibi rahatsızlıklarda öncelikle bir doktora danışmanızda fayda var.

En Güzel Dualar